ZAVRŠENO LIKOVNO TAKMIČENJE SREDNJIH ŠKOLA NA TEMU SMANJENJA RIZIKA OD ŠUMSKIH POŽARA

U Srednjoj građevinsko-geodetskoj školi „Inž. Marko Radević“ u Podgorici upriličena je završna ceremonija povodom uspješno realizovanog likovnog takmičenja srednjih škola na temu smanjenja rizika od šumskih požara, koje je organizovano u okviru Višekorisničkog IPA programa koji se odnosi na zaštitu od poplava i upravljanje rizikom od šumskih požara – IPA FF, saopšteno je iz MUP-a.

Na ceremoniji su dodijeljeni sertifikati učesnicima – školskim timovima (učenicima i mentorima), kao i plaketa pobjedničkom timu iz Srednje građevinsko-geodetske škole „Inž. Marko Radević“. Pobjednički crtež je reprodukovan kao mural na zidu u dvorištu škole.

Generalni direktor Direktorata za zaštitu i spašavanje MUP-a Miodrag Bešović čestitao je svim učesnicima takmičenja na iskazanoj kreativnosti, a timu Građevinsko-geodetske škole na osvojenom prvom mjestu. Takođe, istakao je zadovoljstvo stvaralačkim dometima učenika i iskazanim emocijama i talentom.

„Uspjeli su da kroz umjetnički izraz, iskreno i nadahnuto, pošalju poruku o važnosti zaštite šuma, o opasnosti požara, o preventivnom djelovanju, da pozovu na odgovornost i akciju i nadam se da će se neko od ovih mladih ljudi u budućnosti profesionalno posvetiti radu u oblasti smanjenja rizika od katastrofa“, kazao je Bešović.

Predstavnica Konzorcijuma IPA FF programa Silvia Parisi je saopštila da su ovim projektom željeli da doprinesu jačanju svijesti o značaju poštovanja životne sredine. Naglasila je da je bilo veoma teško odlučiti koji je najljepši rad, jer su svi pokazali inventivnost i maštu.

Direktor Srednje građevinsko-geodetske škole „Inž. Marko Radević“ Miloš Marović je kao domaćin završne ceremonije zahvalio na ukazanoj prilici da budu dio likovnog konkursa.

„Značaj očuvanja životne sredine i prostornog planiranja je umnogome prepoznat od strane učenika koji su osvojili prva četiri mjesta. Nadam se da će ovaj pilot projekat dobiti na značaju u godinama što dolaze”, istakao je Marović.

Ovo takmičenje predstavljalo je pilot projekat za koji su odabrane četiri srednje škole, tri iz u Podgorice (Stručna medicinska škola, Srednja ekonomska škola „Marko Vešović“ i Srednja građevinsko-geodetska škola „Inž. Marko Radević“) i jedna iz Bara (Srednja ekonomsko-ugostiteljska škola). Za takmičenje su formirani školski timovi sa mentorima, kojih je bilo ukupno sedam (četiri tima je imala Građevinsko-geodetska škola, dok su preostale tri škole učestvovale sa po jednim timom).

Izvor: CDM

Back to Top