PRIJAVLJIVANJE ZA STARTUP AKADEMIJU ELEKTROTEHNIČKOG FAKULTETA DO 1. FEBRUARA

Druga generacija startup akademije Elektrotehničkog fakulteta „Rise-T“ počeće sa četvoromjesečnom obukom u februaru, po završetku selekcije prijava koje se mogu slati do kraja ovog mjeseca. Pravo na učešće imaju timovi od tri do pet članova koje čine studenti Elektrotehničkog i Prirodno-matematičkog fakulteta, a zainteresovani mogu aplicirati popunjavanjem obrasca na sajtu http://startup.etf.ucg.ac.me.    

Odabrani timovi, njih šest, imaće priliku da razvijaju svoje inovativne biznis ideje radeći sa stručnjacima iz različitih oblasti. Polaznici će naučiti kako da razmišljaju o komercijalizaciji svojih inovativnih ideja i pokretanju sopstvenog biznisa, kao i o podjednako važnoj prezentaciji. I ove će godine na kraju obuke biti organizovano finalno takmičenje na kome će biti odabrane najintovativnije ideje i najperspektivnije startup rješenje, a najbolji timovi nagrađeni vrijednim nagradama, ističu na Elektrotehničkom fakultetu. 

Svaki tim će dobiti svog mentora koji će ga sprovesti kroz cijeli proces razvoja ideje. To su: Ljubo Knežević (Glavni inženjer za mrežne analize u CGES-u i predsjednik savjeta Agencije za investicije Crne Gore), Đuro Stojanović (Koosnivač Uhura Solutions, UK-based AI fintech startup), Nenad Novović, (Direktor kompanije Amplitudo), Saša Leković (Izvršni direktor za tehniku Telenora za Srbiju i Crnu Goru), Branko Mitrović (Generalni direktor Telenora Crne Gore), Jasna Pejović (direktorica kompanije DigitalBee i suosnivač startup-a Flourish).

Cilj startup Akademije je da povezivanjem akademskog i biznis sektora odabranim studentima pruži dodatnu vrijednost u oblasti startup ekosistema; a to je umijeće pokretanja sopstvenog biznisa i kreiranja novih grana u ekonomiji Crne Gore. 

Elektrotehnički fakultet ovaj projekat, već drugu godinu zaredom, realizuje u saradnji sa kompanijom Amplitudo.

O. Đ.

Back to Top