Povodom obilježavanja različitih jubileja kompozitora umjetničke muzike, studenti Muzičke akademije sa Cetinja, iz klase vanr. prof. Nataše Popović, priredili su veče posvećeno Đovaniju Boteziniju, Kamiju Sen – Sansu i Astoru Pjacoli u Sali crkve Sv. Duha u Kotoru, a u saradnji sa ŠOMO „Vida Matjan“ u Kotoru.
U čast 200 godina od rođenja Đ. Botezinija, proslavljenog italijanskog kontrabasiste, kompozitora i dirigenta, gudački kvintet u sastavu: Ivana Dendić, violina, Anđela Todorović, violina, Milena Jovićević, violina, Valentina Tripecki, viola i Mihailo Pešut, kontrabas, izveo je prvi stav „Velikog kvinteta u c – molu”. Ovo kamerno djelo kompozitor je posvetio svom starijem prijatelju i kolegi S. Merkadanteu, a napisao ga je u operskom maniru sa izražajnim temama poput operskih arija i čestim dramskim prekidima u vidu intezivnog tremola. Nakon „operskog“ kvinteta uslijedila je karnevalska povorka Kamija Sen – Sansa.
Studenti: Viktor Huter, violina, Milena Jaramaz, violina, Ksenija Lukić, viola, Branislav Proročić, violončelo, Viktor Minić, kontrabas, Zorica Pavićević, flauta, Vasilije Vujadinović, klarinet, Sofija Jović, klavir, Petar Popović, klavir i prof. Nataša Popović na klavijaturama (glokenšpil i ksilofon), u salu crke Sv. Duha unijeli su zvuke popularne svite Kamija Sen – Sansa iz 14 stavova, „Karneval životinja”, koju je kompozitor, kao posvećen pedagog, napisao sa idejom da sam proces rada na muzičkom djelu učini svima što maštovitijim, kreativnijim i inspirativnijim. Kao naratori u djelu pomogle su im kolege Valentina Tripecki i Mihailo Pešut, dodatno dočaravajući priču kroz tekst američkog književnika Ogdena Neša, koji je četrdesetih godina prošlog vijeka napisao stihove inspirisan upravo ovim djelom.
Kraj koncerta studenti su posvetili velikom argentinskom kompozitoru Astoru Pjacoli i stogodišnjici od njegovog rođenja. Udruženim snagama, formirajući mali gudački ansambl sa solistom Viktorom Huterom na violini, a u aranžmanu Desara Sulejmanija za solo violinu i ansambl, izveli su njegovo izuzetno popularno djelo „Libertango” koje u samom svom nazivu krije kompozitorovu novu muzičku ideju u doživljaju i razvoju tango muzike.
O. Đ.