Takmičenje studenata za najbolju ideju: ŠTA RADITI NAKON IZOLACIJE

Fakultet političkih nauka pozvao je studente da učestvuju u projektu “i2space Challenge Days”, u okviru kojeg im se pruža mogućnost da kreiraju prijedlog rješenja gdje i šta će da rade nakon samoizolacije. Prijavljivanje se može obaviti do 18. maja.

“Ovo je poziv za kreativni rad i promišljanje o tvojoj budućnosti, i to bliskoj. Šta nakon korone? Kako život učiniti podnošljivim? Kako ga unaprijediti? Šta ako se pojavi COVID29 nakon ovog označenog sa 19, da li ćeš imati 10 šansi više?

Promjene u svakodnevnom funkcionisanju podstiču novi način pogleda na razvoj usluga i biznis ideja. Pred tobom je “i2space Challenge Days”, kao jedna od šansi koja ti se pruža da naredni period i izlazak iz stanja samoizolacije prođe u kreativnom radu za koji možeš dobiti značajne nagrade i usmjeriti svoju budućnost.

Zato te pozivamo i izazivamo da iskoristiš dio postojećeg slobodnog vremena i ograničenog kretanja da razmišljaš o budućnosti, okupiš prijatelje – budite inovativni i iskoristite priliku da započnete rad na razvoju vlastitih ideja i obezbijedite mnoštvo pogodnosti koje vam nudi ‘i2 Space’ incubator”, navodi se u saopštenju organizatora.

Ovo je igra timova od čijih članova zavisi da li će ideja imati digitalne solucije ili ne, u kojoj oblasti privrede, i da li će biti u segmentu proizvodnje, usluga, kreativnih industrija ili turizma.

„I2 Space” je društveno inovativni prostor, sa online ekstenzijom, gdje ljudi dijele svoja interesovanja za tehnologiju, imaju sastanke, rade na svojim projektima i uče jedni od drugih. Takav prostor će biti uspostavljen u Podgorici, gdje će se stvoriti dinamična zajednica, koja će podstaći razmjenu ideja, znanja i vještina između mladih ljudi. „I2Space” se uspostavlja u okviru projekta “Samozapošljavanje i društveno preduzetništvo za mlade“, podržanog u okviru prekograničnog programa Crna Gora – Kosovo 2014-2020, finansiranog od strane Evropske unije.

Biznis ideja mora zadovoljiti kriterijume na osnovu kojih će se ocjenjivati rješenje, a to su da treba da bude inovativna u okruženju u kome se sprovodi, čime se ne isključuje primjena rješenja u drugom prostoru/kontekstu; rješenje mora da bude u skladu sa resursima i znanjem kojima raspolažu učesnici; ekonomična - ne zahtijeva visoka početna sredstva za realizaciju; mogućnost tranformacije - u slučaju iznanadnih situacija ili poremećaja na tržištu; sredstva za biznis rješenja moraju biti dostupna u datoj sredini, nezavisno od uvoza za obrtna sredstva; benefiti za širu zajednicu (u smislu otkupa, jeftinijeg plasmana, bolje usluge i sl.).

 Pravo na učešće imaju svi zainteresovani timovi od tri i više članova, koji ne mogu biti iz iste profesije ili zanimanja. Finalno takmičenje biće organizovano onlajn, uz rad sa sa mentorima, a pobjednike očekuju vrijedne nagrade.

O. Đ.

 

Back to Top